Witaj w katalogu stron turystycznych

  WyprawSie - szlak kajakowy

WyprawSie - szlak kajakowy Jesteśmy pasjonatami kajakarstwa. Dlatego stworzyliśmy portal informacyjny dla ludzi o podobnych upodobaniach. Wiemy jak trudno zorganizować spływ kajakowy. Zwłaszcza po raz pierwszy. Z naszą pomocą, zadanie to będzie proste i przyjemne. WyprawSie - wypożyczalnia kajaków, to przede wszystkim dobrze wyznaczone trasy i odpowiednio wybrane rzeki. Jedne oferują spływ zwykły i łatwy, inne skomplikowany i długi. Wybierz wypożyczalnia kajaków dostosowany do własnych umiejętności. A w razie pytań lub wątpliwości zawsze służymy naszą wiedzą. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie. Wskażemy renomowane wypożyczalnie kajaków. I podpowiemy, który szlak rzeczny jest godny uwagi.

wyprawsie.pl | Więcej | Wizyt : 1 | Głosuj >> Ilosc glosów : 2

  Miasto Zielonki

Miasto Zielonki Blazon, czyli opis językiem heraldycznym W miejscu zielonym dwie kosy srebrne osadzone na sztorc na okutej części drzewca złotego, w krzyż skośny; powyżej godło Syrokomla srebrne; po prawej i po lewej po jednej koronie złotej. Znaczenie symboliczne: Barwa zielona powiązana jest z nazwą gminy Zielonki. Co więcej upamiętnia tradycje rolnicze gminy. Kosy osadzone na sztorc na drzewcu pokazują wolę walki w obronie niepodległości i całości RP. Przypominają, że w Insurekcji Kościuszkowskiej i kolejnych powstaniach narodowych wzięli udział kosynierzy, czyli chłopi z takim orężem oraz upamiętniają fakt, że wojsko Tadeusza Kościuszki przez pewien czas znajdowało się na terenach Gminy Zielonki. Godło Syrokomla upamiętnia ród Syrokomlów - budowniczych i pierwszych właścicieli (1352 - 1486) zamku w Korzkwi, skąd głowa rodu Mikołaj Zaklika Korzekwicki ruszył na bitwę pod Grunwaldem (1410) na czele chorągwi, pod którą walczyli wszyscy rycerze z rodu Syrokomlów. Złote korony symbolizują fakt, że część Gminy Zielonki należała do dóbr królewskich i dóbr kapitulnych. Korona była atrybutem króla, a trzy korony były godłem Kapituły Krakowskiej.

noclegi.zielonki.info | Więcej | Wizyt : 0 | Głosuj >> Ilosc glosów : 0

  Zielonki

Zielonki Zielonki i Bibice przynależały do najsławniejszych i najbogatszych wsi staropolskich. Grunt dalszej parafii Zielonki został przedwcześnie objęty osadnictwem. W Zielonkach a sąsiednich spośród nimi Bibicach i Węgrzcach wydobyto wyrazy pobytu ludzi z okresu neolitu, a toteż wyjściowego z 2500-1700 roku zanim naszą erą. Według dochodzeń archeologicznych w bliskościach Zielonek istniała wczesnośredniowieczna kolonia. Jej społeczeństwo trudnili się wyciskaniem i obróbką kamienia. Podług Jana Długosza, osiedle wiejskie Zielonki zginałaby się z dwóch części: królewskiej tudzież kapitualnej. Ziemie te ofiarował krakowskiej kapitule ks. Albert - kanonik krakowski.

zielonki.swieta24.com | Więcej | Wizyt : 0 | Głosuj >> Ilosc glosów : 0

  Ryby

Ryby Akwarystyka - obręb wiedzy dotycząca hodowli zwierząt tudzież roślin w portiernia, amatorskie bądź zawodowe zajmowanie się hodowlą organizmów wodnych w akwariach. Ze względu na anturaż, spośród którego pochodzą hodowane organizmy wyróżnia się akwarystykę słodkowodną , natomiast dodatkowo morską. Osoba zajmująca się akwarystyką owo akwarystaPoczątki. akwarystyki sięgają przynajmniej 2500 lat pne. Pierwsze hodowle ryb w celach rozrywkowych natomiast konsumpcyjnych prowadzili Sumerowie. W starożytnych Chinach, w glinianych oraz porcelanowych wazach , oraz nie mówiąc o tego w ogrodowych oczkach wodnych hodowano karasie złociste (Carasius auratus), spośród których wywodzą się różne ich odmiany hodowlane, na przykład. popularne welonki. Rzymianie budowali baseny, czasem połączone spośród morzem, w których trzymali gatunki ryb morskich.

forum.aquarystyka.com | Więcej | Wizyt : 0 | Głosuj >> Ilosc glosów : 0

  Buty górskie

Buty górskie Buty górskie buty wyjatkowego rodzaju wykorzystywane do używania podczas wspinaczek skalnych. Buty takie poprzez swój kształt pozostawia nogę w stosownej pozycji, co nie tylko zwiększa jej stabilność, a także pozwala dobrze uzyć ją na skałach (noga wykorzystuje wielka ilość elementów ukształtowania góry).Buty górskie do wędrowania po górach to również priorytetowy element waszego sprzętu wspinaczkowego i o ile następne części ekwipunku możemy np. wypożyczyć to w obuwie górskie najlepiej się zaopatrzeć sami. Główną procedurą przy wyborze odpowiedniego obuwia powinno być najlepsze jego dopasowanie i funkcjonalność. W sklepach sportowych znaleźć można bardzo dużo rodzajów butów trekkingowych, które podzielić można w zależności od wielu kategorii np. według odpowiedniego profilu (buty symetryczne, asymetryczne, ekstremalnie asymetryczne), stopnia sztywności podeszwy (buty twarde i miękkie), różnorodnego sposobu utrzymywania na stopie (wiązane). Wybór ich zależy od odpowiedniego wykorzystania,jak iosobliwych cech poszukiwanych przez osoby uprawiaj ace wspinaczkę górską. Starajmy się możliwie dobrze znależć obuwie górskie w zależności od tego czy jesteśmy początkującymi wspinaczami (wówczas najlepsze są buty uniwersalne) czy jeżeli mamy już za sobą doświadczenia - wówczas wybierajmy określony rodzaj butów górskich dostosowany do najczęściej przemierzanych przez nas tras. Niezależnie od rodzaju obuwia powinniśmy mieć na uwadze, iż jest taki rodzaj naszego załadunku, który będziemy często naprawiać. Powinniśmy jednak zawsze po pierwsze sprawdzić czy możliwa jest dosztukowanie podeszwy. Miejmy na wzgledzie aby wyczyścić buty i w miarę szybko nie pozwalać do użytkowania ich kiedy są mokre, gdyż wówczas bardzo szybko i stale mogą się rozciągnąć i ulec odkształceniu.

buty-gorskie.czujnik.biz | Więcej | Wizyt : 0 | Głosuj >> Ilosc glosów : 0

Wróc na góre