Witaj w katalogu stron turystycznych


10 ostatnio dodanych stron

  Wokół Bałtyku | Praktyczny przewodnik.

Wokół Bałtyku | Praktyczny przewodnik. Praktyczny przewodnik po miejscowościach nad polskim Bałtykiem i ich atrakcjach. Opisy miejscowości zawierają również propozycje spędzenia wolnego czasu w najbliższej ich okolicy oraz informacje praktyczne np. na temat dojazdu.

wokolbaltyku.pl | Więcej | Wizyt : 6 | Głosuj >> Ilosc glosów : 14

  Muzeum Techniki i Rzemiosła

Muzeum Techniki i Rzemiosła Muzeum Techniki i Rzemiosła ma na celu zachowanie od zapomnienia i zniszczenia artefaktów związanych z rozwojem techniki i rzemiosła.
Bardzo ważną rolę w działaniach podejmowanych przez Muzeum Techniki i Rzemiosła odgrywa działalność edukacyjna oraz naukowo­badawcza. Muzeum Techniki i Rzemiosła stawia na aktywne propagowanie wiedzy i edukację. Naszą ofertę w formie lekcji i warsztatów muzealnych adresujemy szczególnie do dzieci i młodzieży. Główne działy muzeum: Dział Historii Techniki, Dział Rzemiosł Dawnych, Dział Historii Nauki.

technikairzemioslo.pl | Więcej | Wizyt : 7 | Głosuj >> Ilosc glosów : 5

  WyprawSie - szlak kajakowy

WyprawSie - szlak kajakowy Jesteśmy pasjonatami kajakarstwa. Dlatego stworzyliśmy portal informacyjny dla ludzi o podobnych upodobaniach. Wiemy jak trudno zorganizować spływ kajakowy. Zwłaszcza po raz pierwszy. Z naszą pomocą, zadanie to będzie proste i przyjemne. WyprawSie - wypożyczalnia kajaków, to przede wszystkim dobrze wyznaczone trasy i odpowiednio wybrane rzeki. Jedne oferują spływ zwykły i łatwy, inne skomplikowany i długi. Wybierz wypożyczalnia kajaków dostosowany do własnych umiejętności. A w razie pytań lub wątpliwości zawsze służymy naszą wiedzą. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie. Wskażemy renomowane wypożyczalnie kajaków. I podpowiemy, który szlak rzeczny jest godny uwagi.

wyprawsie.pl | Więcej | Wizyt : 1 | Głosuj >> Ilosc glosów : 2

  Wczasy w górach

Wczasy w górach W teraźniejszych czasach prawie każdy z nas żyje w zdecydowanie szybkim tempie. W mniejszości sytuacji posiadamy czas na to, ażeby zjeść w ciszy posiłek bądź wybrać się na rowerową przejażdżkę. Naddatek stresu i brak czasu na dbanie o własną kondycję i swój organizm doprowadza do tego, że w bardzo wielu przypadkach chorujemy i wyniszczamy swoje zdrowie. Mój czy Twój organizm potrzebuje regeneracji, którą możemy mu zapewnić poprzez odpowiednie wakacje. Przykładowo wczasy ze Spa, podczas których zrelaksujemy się, wypoczniemy jak również "naładujemy baterie" na cały kolejny rok. Różne zabiegi oferowane w salonach spa korzystnie działają na stan naszego ciała i samopoczucia . Warto wykupić sobie odpowiednie nawilżanie skóry i kąpiele poprawiające strukturę naszej sylwetki, niemniej jednak także masaże, które mogą zdziałać cuda. Nie trzeba jednak wybierać się na wczasy ze spa by solidnie odpocząć. Wczasy z naturą to też doskonały pomysł ze względu na to, iż posiadamy wówczas sposobność korzystać z realnie czystego powietrza i niewyobrażalnie dobrych dla naszego ciała kąpieli słonecznych. Wszelkie te udogodnienia , których nie doświadczymy podczas życia w mieście jedynie potwierdzają to, jak ważne są fajne wczasy. Nie ważne, czy są to wczasy nad morzem lub wczasy w górach, chwila zapomnienia i relaksu nie tylko się nam należy, ale jest nam także potrzebna do powszechnego działania. Dlatego nie powinnaś posiadać wyrzutów sumienia kiedy w tym roku będziesz planował swoje wymarzone wczasy ze spa. Nie zastanawiaj się i spędź je tak, aby posiadać siłę na kolejne zadania w następnym roku.

www.gdzienawczasy.co | Więcej | Wizyt : 1 | Głosuj >> Ilosc glosów : 0

  Namiot

Namiot Namiot, nasze prowizoryczne schronienie i doraźne mieszkanie w czasie wycieczek mniejszych i większych musi podołać naszym wymogom i uczynić ze będziemy się w nim czuli w porządku. zależnie od potrzeb i uwarunkowań potrzebne są nam różnorodne namioty, zapomnijmy wobec tego o uniwersalnym namiocie, który za każdym razem i wszędzie ,,da radę". Po pierwsze do wyboru mamy niewielkie jednoosobowe namioty lub te wieloosobowe zależnie oczywiście od tego czy będziemy jedynymi użytkownikami czy będzie nas więcej. Po drugie to szkielet namiotu czyli podział na te z tropikiem i bez czy też jednopowłokowe (złożone z powłoki sypialnej, czasami z przedsionkiem, mniej ważące i prostsze do rozstawienia) oraz dwupowłokowe (zaopatrzone w wodoodporny tropik, wodoodporne, jednakże bardziej masywne oraz trudniejsze do rozstawienia). Możemy tu również uwzględnić podział na namioty tunelowe (o budowie podłużnej) oraz kopułowe (o planie kwadratu, dającego dużo wewnętrznej przestrzeni). Po trzecie z kolei uwarunkowania i okoliczności używania namiotu determinują jakiego typu i przeznaczenia sprzęt będziemy użytkować. Namioty górskie muszą mieć solidniejszą konstrukcję, solidny stelaż i zamki, tropik do ziemi i dwa przedsionki aby podołać górskim uwarunkowaniom i oprzeć się ostrym wiatrom. Namioty przeznaczone do stosowania w czasie zimy posiadają małą liczbę szpilek i śledzi, prostszą budowę aby prościej rozstawić je w trudnych okolicznościach i z rękawicami na rękach. Natomiast zaś namiot używany w tropikach powinien mieć szkielet delikatną, spore, gęste moskitiery i barwy ciemne, nie przyciągające owadów. Mamy również namioty dostosowane do rodzaju uprawianej turystyki czyli np. trekkingowe, kempingowe, plażowe itd. Ich budowa jest już precyzyjnie dopasowana do zakresu użytkowania co sprawia, że będą one odpowiednim rozwiązaniem dla osób aktywnie uprawiających zbliżony typ turystyki.

namioty.budowa24.net | Więcej | Wizyt : 0 | Głosuj >> Ilosc glosów : 0

  Miasto Zielonki

Miasto Zielonki Blazon, czyli opis językiem heraldycznym W miejscu zielonym dwie kosy srebrne osadzone na sztorc na okutej części drzewca złotego, w krzyż skośny; powyżej godło Syrokomla srebrne; po prawej i po lewej po jednej koronie złotej. Znaczenie symboliczne: Barwa zielona powiązana jest z nazwą gminy Zielonki. Co więcej upamiętnia tradycje rolnicze gminy. Kosy osadzone na sztorc na drzewcu pokazują wolę walki w obronie niepodległości i całości RP. Przypominają, że w Insurekcji Kościuszkowskiej i kolejnych powstaniach narodowych wzięli udział kosynierzy, czyli chłopi z takim orężem oraz upamiętniają fakt, że wojsko Tadeusza Kościuszki przez pewien czas znajdowało się na terenach Gminy Zielonki. Godło Syrokomla upamiętnia ród Syrokomlów - budowniczych i pierwszych właścicieli (1352 - 1486) zamku w Korzkwi, skąd głowa rodu Mikołaj Zaklika Korzekwicki ruszył na bitwę pod Grunwaldem (1410) na czele chorągwi, pod którą walczyli wszyscy rycerze z rodu Syrokomlów. Złote korony symbolizują fakt, że część Gminy Zielonki należała do dóbr królewskich i dóbr kapitulnych. Korona była atrybutem króla, a trzy korony były godłem Kapituły Krakowskiej.

noclegi.zielonki.info | Więcej | Wizyt : 0 | Głosuj >> Ilosc glosów : 0

  Ryby

Ryby Akwarystyka - obręb wiedzy dotycząca hodowli zwierząt tudzież roślin w portiernia, amatorskie bądź zawodowe zajmowanie się hodowlą organizmów wodnych w akwariach. Ze względu na anturaż, spośród którego pochodzą hodowane organizmy wyróżnia się akwarystykę słodkowodną , natomiast dodatkowo morską. Osoba zajmująca się akwarystyką owo akwarystaPoczątki. akwarystyki sięgają przynajmniej 2500 lat pne. Pierwsze hodowle ryb w celach rozrywkowych natomiast konsumpcyjnych prowadzili Sumerowie. W starożytnych Chinach, w glinianych oraz porcelanowych wazach , oraz nie mówiąc o tego w ogrodowych oczkach wodnych hodowano karasie złociste (Carasius auratus), spośród których wywodzą się różne ich odmiany hodowlane, na przykład. popularne welonki. Rzymianie budowali baseny, czasem połączone spośród morzem, w których trzymali gatunki ryb morskich.

forum.aquarystyka.com | Więcej | Wizyt : 0 | Głosuj >> Ilosc glosów : 0

  Zielonki

Zielonki Zielonki i Bibice przynależały do najsławniejszych i najbogatszych wsi staropolskich. Grunt dalszej parafii Zielonki został przedwcześnie objęty osadnictwem. W Zielonkach a sąsiednich spośród nimi Bibicach i Węgrzcach wydobyto wyrazy pobytu ludzi z okresu neolitu, a toteż wyjściowego z 2500-1700 roku zanim naszą erą. Według dochodzeń archeologicznych w bliskościach Zielonek istniała wczesnośredniowieczna kolonia. Jej społeczeństwo trudnili się wyciskaniem i obróbką kamienia. Podług Jana Długosza, osiedle wiejskie Zielonki zginałaby się z dwóch części: królewskiej tudzież kapitualnej. Ziemie te ofiarował krakowskiej kapitule ks. Albert - kanonik krakowski.

zielonki.swieta24.com | Więcej | Wizyt : 0 | Głosuj >> Ilosc glosów : 0

  Namioty

Namioty Namioty turystyczne powinny charakteryzować się odpowiednie właściwości dobrane do wariantu i wariantu praktykowanej przez nas turystyki, zarówno rekreacyjnej jak i wyczynowej. Nie istnieje namiot wielofunkcyjnego jeśli chodzi o szkielet i budowę samego namiotu oraz jego zdatność zależnie do sezonu, liczby ludzi, jakie będzie mieścił oraz okoliczności w których będziemy go stosowali. Zasadnicze parametry, jakie należy rozpatrzyć przed kupnem namiotu to m.in. okoliczności w jakim będziemy namiot używali, ilość osób jaką powinien zmieścić, jego wagę i cenę. Konfrontacja tych wytycznych pozwoli nam uśrednićuogólnić nasze zapotrzebowania i zakupić dość dostosowany do nich sprzęt. Nie nie dajmy się tu złapać w pułapkę przerostu formy nad użytecznością czyli kupujmy towar jak najbardziej praktyczny, sugerując się jego formą dopiero w ostatniej kolejności. Przy aktualnym sporym wyborze sprzętu tego rodzaju wiele producentów usiłuje wcisnąć klientom atrakcyjnie prezentujące się ,,nic". Niestety zwykle dopiero po zakupie i rozłożeniu, a następnie podczas użytkowania powiedzieć możemy że kupiliśmy ładnie wyglądającą, rozciągniętą na rurkach materiał zamiast solidnego namiotu. Trwały sprzęt to przemyślanie wykonana konstrukcja opierająca się na solidnych ramach, realizująca swoje przeznaczenie i funkcje. Bazą budowy trwałego namiotu jest wyposażenie go w izolowane miejsce zetknięcia się z ziemią, nieprzepuszczalne i jak najbardziej solidne, gdyż podłoga namiotu to nie przesadzając w komparatystyce fundamenty naszego biwakowego ,,domu". Następnym zasadniczym elementem konstrukcyjnym jest stelaż, podporowy w miejscach kształtujących powłokę namiotu. Podpory pałąkowe  typu igloo są odpowiednim rozwiązaniem, jednakże ze względu na nieobecność wielokrotnego śledziowania (co czyni budowę namiotu mniej wytrzymałą na wiatr) nie jest to odpowiedni wybór zwłaszcza dla turystyki górskiej. Właściwe pałąkowanie namiotu wraz z wytrzymałymi śledziami i zaopatrzenie go w tropik (nie zespolony z komorą główną namiotu, co zapewnia cyrkulację powietrza) to najważniejsze elementy konstrukcyjne, które muszą zostać spełnione żeby nasz namiot spełniał podstawowe minimum.

namioty-turystyczne.automyjnia.biz | Więcej | Wizyt : 1 | Głosuj >> Ilosc glosów : 0

  Buty górskie

Buty górskie Buty górskie buty wyjatkowego rodzaju wykorzystywane do używania podczas wspinaczek skalnych. Buty takie poprzez swój kształt pozostawia nogę w stosownej pozycji, co nie tylko zwiększa jej stabilność, a także pozwala dobrze uzyć ją na skałach (noga wykorzystuje wielka ilość elementów ukształtowania góry).Buty górskie do wędrowania po górach to również priorytetowy element waszego sprzętu wspinaczkowego i o ile następne części ekwipunku możemy np. wypożyczyć to w obuwie górskie najlepiej się zaopatrzeć sami. Główną procedurą przy wyborze odpowiedniego obuwia powinno być najlepsze jego dopasowanie i funkcjonalność. W sklepach sportowych znaleźć można bardzo dużo rodzajów butów trekkingowych, które podzielić można w zależności od wielu kategorii np. według odpowiedniego profilu (buty symetryczne, asymetryczne, ekstremalnie asymetryczne), stopnia sztywności podeszwy (buty twarde i miękkie), różnorodnego sposobu utrzymywania na stopie (wiązane). Wybór ich zależy od odpowiedniego wykorzystania,jak iosobliwych cech poszukiwanych przez osoby uprawiaj ace wspinaczkę górską. Starajmy się możliwie dobrze znależć obuwie górskie w zależności od tego czy jesteśmy początkującymi wspinaczami (wówczas najlepsze są buty uniwersalne) czy jeżeli mamy już za sobą doświadczenia - wówczas wybierajmy określony rodzaj butów górskich dostosowany do najczęściej przemierzanych przez nas tras. Niezależnie od rodzaju obuwia powinniśmy mieć na uwadze, iż jest taki rodzaj naszego załadunku, który będziemy często naprawiać. Powinniśmy jednak zawsze po pierwsze sprawdzić czy możliwa jest dosztukowanie podeszwy. Miejmy na wzgledzie aby wyczyścić buty i w miarę szybko nie pozwalać do użytkowania ich kiedy są mokre, gdyż wówczas bardzo szybko i stale mogą się rozciągnąć i ulec odkształceniu.

buty-gorskie.czujnik.biz | Więcej | Wizyt : 0 | Głosuj >> Ilosc glosów : 0

Wróc na góre