Witaj w katalogu stron turystycznych

  CARE24.pl - Portal o bezpieczeństwie i motoryzacji

CARE24.pl - Portal o bezpieczeństwie i motoryzacji Portal o bezpieczeństwie w podróży. Karty ratunkowe pojazdów i ICE

care24.pl | Więcej | Wizyt : 2 | Głosuj >> Ilosc glosów : 1

  Jazda w Niemczech

Jazda w Niemczech Wakacje w Niemczech? Może tylko wyciecka do Niemiec? Nawet jeżeli się nie wybierasz do Niemiec to i tak warto poczytać jak tam się poruszać na drogach.

jazdawde.pl | Więcej | Wizyt : 1 | Głosuj >> Ilosc glosów : 0

  Namiot

Namiot Namiot, nasze prowizoryczne schronienie i doraźne mieszkanie w czasie wycieczek mniejszych i większych musi podołać naszym wymogom i uczynić ze będziemy się w nim czuli w porządku. zależnie od potrzeb i uwarunkowań potrzebne są nam różnorodne namioty, zapomnijmy wobec tego o uniwersalnym namiocie, który za każdym razem i wszędzie ,,da radę". Po pierwsze do wyboru mamy niewielkie jednoosobowe namioty lub te wieloosobowe zależnie oczywiście od tego czy będziemy jedynymi użytkownikami czy będzie nas więcej. Po drugie to szkielet namiotu czyli podział na te z tropikiem i bez czy też jednopowłokowe (złożone z powłoki sypialnej, czasami z przedsionkiem, mniej ważące i prostsze do rozstawienia) oraz dwupowłokowe (zaopatrzone w wodoodporny tropik, wodoodporne, jednakże bardziej masywne oraz trudniejsze do rozstawienia). Możemy tu również uwzględnić podział na namioty tunelowe (o budowie podłużnej) oraz kopułowe (o planie kwadratu, dającego dużo wewnętrznej przestrzeni). Po trzecie z kolei uwarunkowania i okoliczności używania namiotu determinują jakiego typu i przeznaczenia sprzęt będziemy użytkować. Namioty górskie muszą mieć solidniejszą konstrukcję, solidny stelaż i zamki, tropik do ziemi i dwa przedsionki aby podołać górskim uwarunkowaniom i oprzeć się ostrym wiatrom. Namioty przeznaczone do stosowania w czasie zimy posiadają małą liczbę szpilek i śledzi, prostszą budowę aby prościej rozstawić je w trudnych okolicznościach i z rękawicami na rękach. Natomiast zaś namiot używany w tropikach powinien mieć szkielet delikatną, spore, gęste moskitiery i barwy ciemne, nie przyciągające owadów. Mamy również namioty dostosowane do rodzaju uprawianej turystyki czyli np. trekkingowe, kempingowe, plażowe itd. Ich budowa jest już precyzyjnie dopasowana do zakresu użytkowania co sprawia, że będą one odpowiednim rozwiązaniem dla osób aktywnie uprawiających zbliżony typ turystyki.

namioty.budowa24.net | Więcej | Wizyt : 0 | Głosuj >> Ilosc glosów : 0

  Namioty

Namioty Namioty turystyczne powinny charakteryzować się odpowiednie właściwości dobrane do wariantu i wariantu praktykowanej przez nas turystyki, zarówno rekreacyjnej jak i wyczynowej. Nie istnieje namiot wielofunkcyjnego jeśli chodzi o szkielet i budowę samego namiotu oraz jego zdatność zależnie do sezonu, liczby ludzi, jakie będzie mieścił oraz okoliczności w których będziemy go stosowali. Zasadnicze parametry, jakie należy rozpatrzyć przed kupnem namiotu to m.in. okoliczności w jakim będziemy namiot używali, ilość osób jaką powinien zmieścić, jego wagę i cenę. Konfrontacja tych wytycznych pozwoli nam uśrednićuogólnić nasze zapotrzebowania i zakupić dość dostosowany do nich sprzęt. Nie nie dajmy się tu złapać w pułapkę przerostu formy nad użytecznością czyli kupujmy towar jak najbardziej praktyczny, sugerując się jego formą dopiero w ostatniej kolejności. Przy aktualnym sporym wyborze sprzętu tego rodzaju wiele producentów usiłuje wcisnąć klientom atrakcyjnie prezentujące się ,,nic". Niestety zwykle dopiero po zakupie i rozłożeniu, a następnie podczas użytkowania powiedzieć możemy że kupiliśmy ładnie wyglądającą, rozciągniętą na rurkach materiał zamiast solidnego namiotu. Trwały sprzęt to przemyślanie wykonana konstrukcja opierająca się na solidnych ramach, realizująca swoje przeznaczenie i funkcje. Bazą budowy trwałego namiotu jest wyposażenie go w izolowane miejsce zetknięcia się z ziemią, nieprzepuszczalne i jak najbardziej solidne, gdyż podłoga namiotu to nie przesadzając w komparatystyce fundamenty naszego biwakowego ,,domu". Następnym zasadniczym elementem konstrukcyjnym jest stelaż, podporowy w miejscach kształtujących powłokę namiotu. Podpory pałąkowe  typu igloo są odpowiednim rozwiązaniem, jednakże ze względu na nieobecność wielokrotnego śledziowania (co czyni budowę namiotu mniej wytrzymałą na wiatr) nie jest to odpowiedni wybór zwłaszcza dla turystyki górskiej. Właściwe pałąkowanie namiotu wraz z wytrzymałymi śledziami i zaopatrzenie go w tropik (nie zespolony z komorą główną namiotu, co zapewnia cyrkulację powietrza) to najważniejsze elementy konstrukcyjne, które muszą zostać spełnione żeby nasz namiot spełniał podstawowe minimum.

namioty-turystyczne.automyjnia.biz | Więcej | Wizyt : 1 | Głosuj >> Ilosc glosów : 0

Wróc na góre